BeskidyGóry

Wycieczka po najciekawszych beskidzkich szczytach

Wycieczka po najciekawszych beskidzkich szczytach

Beskidy to pasmo, które cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników gór. W lecie zobaczymy tu spacerujących turystów, w zimie dużo osób przyjeżdża tu, aby zjeżdżać na nartach, czy uprawiać inne sporty.

Trasy przez to są zatłoczone, nie będziemy mogli na spokojnie utożsamić się z naturą podczas pieszej wycieczki. Pasmo Beskidów oczywiście posiada szczyty oraz prowadzące do nich trasy, które są mniej zaludnione.

Gdzie w Beskidach najlepiej wybrać się w góry?

  • Hrobacza Łąka – ma ona 822 metry n.p.m. Szczyt ten znajduje się w Beskidzie Małym, dokładnie w Grupie Magurki Wilkowickiej. Na szczycie Hrobaczej Łąki widnieje krzyż, który, kiedy zapada zmrok, zaczyna świecić. Widać go z kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kilometrów, dzięki czemu turyści będą mogli bezpiecznie dotrzeć do wyznaczonego miejsca. Przy okazji wędrówki na szczyt polecamy zejść do kamieniołomu, który znajduje się na terenie szlaku. Jest to jedno z nielicznych zachowanych wyrobisk piaskowca w Polsce.
  • Góra Ochodzita – znajduje się ona w Beskidzie Śląskim i posiada najpiękniejszą panoramę, widoczną ze szczytu, w tamtych terenach. wysokość tej góry to 894 metry n.p.m. Obszar nie jest zalesiony, co za tym idzie, widoki naprawdę zapierają dech w piersiach. Ze szczytu Ochodzity widać Baranią Górę, Beskid Żywiecki z Babią Górą, a także wschodnią część Beskidu Małego. Na szczycie znajdziesz ławeczkę, która znajduje się tam już od paru dobrych lat, a znalazła się tam z amfiteatru pod Skoczną. Więcej o niesamowitych widokach z góry Ochodzita tutaj: https://www.infobeskidy.pl/gora-ochodzita-czyli-punkt-widokowy-dla-kazdego-widoki-cie-zadziwia/.
  • Wielka Racza – szczyt położony na 1236 metrach n.p.m. Tutaj poczujesz klimat Beskidu Żywieckiego oraz klimat prawdziwej, górskiej wędrówki, gdyż tereny są zalesione. Na samej górze czekają na Ciebie trawiasta hala oraz punkt widokowy, z którego ujrzysz Małą Fatrę, Tatry, a także panoramę Beskidu Żywieckiego oraz Śląskiego. Po słowackiej stronie Wielkiej Raczy znajduje się punkt narciarski, co jest świetną informacją dla osób uwielbiających i uprawiających ten sport zimą.