Góry

Międzygórze: co warto zobaczyć?

Międzygórze: co warto zobaczyć?

Międzygórze to idealne miejsce dla tych, którym marzą się wczasy w górach oraz wypoczynek w kameralnej atmosferze. Ta miejscowość ma wiele uroku, a pobyt na jej terenie każdemu z nas sprawi wiele radości.

Co warto wiedzieć na temat turystycznych walorów tego górskiego letniska?

Wielkim walorem Międzygórza jest jego położenie u stóp Śnieżnika, dzięki czemu letnisko to stało się atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy kochają górskie wycieczki. Sama miejscowość również ma się czym pochwalić, a jej turystyczną wizytówką stały się drewniane wille i pensjonaty. Są to cenne perełki dawnej architektury, które najlepiej przypominają nam o tym, iż Międzygórze już w XIX wieku było bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym. Murowany kościół Św. Krzyża z XIX wieku, drewniany kościół św. Józefa Oblubieńca NMP, wzniesiony w XVIII stuleciu – oto kolejne atrakcje, którym w trakcie wypoczynku w tym miejscu warto się uważniej przyjrzeć.

Co jeszcze jest warte uwagi?

Dla tych, którzy w Międzygórzu spędzają wczasy z dziećmi, nie lada gratką może się okazać tutejszy Ogród Bajek, do którego pierwsi zwiedzający mogli zajrzeć tuż po zakończeniu I wojny światowej. Do dziś to niezwykłe miejsce jest jedną z głównych atrakcji na terenie Kotliny Kłodzkiej, cieszącym się wielkim powodzeniem nie tylko wśród dzieci, ale i tych nieco starszych turystów.

Ciekawe miejsca w Polsce – Zduńska Wola w województwie łódzkim.

W czasie wypoczynku w Międzygórzu koniecznie trzeba wybrać się też na Igliczną (845 m n.p.m.), która dzięki schronisku turystycznemu oraz sanktuarium stała się jednym z najpopularniejszych wzniesień w Masywie Śnieżnika. Samo sanktuarium to ważny cel niejednej wycieczki, a kto zajrzy na jego teren, ten będzie mógł się nacieszyć widokiem barokowego kościółka, w murach którego kryje się wiele cennych zabytków sakralnych. Najważniejszym elementem wystroju kościelnego wnętrza jest kopia cudownej figury Matki Bożej Śnieżnej, która została tu przywieziona z Austrii w XVIII wieku. To ciekawe miejsce, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.