Beskidy

Ustroń: co warto zobaczyć w tym mieście?

Ustroń: co warto zobaczyć w tym mieście?

Jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych, jakimi może się pochwalić Beskid Śląski, a dobrze rozwinięta baza noclegowa i liczne atrakcje sprawiają, że chętnych na spędzenie tu wakacji nie brakuje. Ustroń to idealne miejsce na wczasy i latem, i zimą, o możliwości spędzenia wolnego czasu jest tu wiele. Z jakich propozycji można skorzystać?

Ustroń dla krajoznawców

Ustroń to nie tylko popularne letnisko, ale i ważne miasto, mogące się pochwalić sporą ilością cennych zabytków. W ścisłym centrum Ustronia można zobaczyć XVIII-wieczny kościół św. Klemensa, wielkie wrażenie robi też stojący w pobliżu ewangelicki kościół Apostoła Jakuba Starszego. Dla tych, którzy chcą poznać magię dawnego Ustronia, ciekawym punktem na trasie wycieczki po jego terenie będzie „Stara Zagroda” – drewniana chata, dziś wykorzystywana jako niewielkie muzeum etnograficzne. W ścisłym centrum Ustronia czeka też zabytkowy ratusz z końca XIX wieku oraz biblioteka, której ścianę zdobi trójwymiarowy mural. Pijalnia Wód oraz tężnia są z kolei dumą dzielnicy uzdrowiskowej, do dziś bardzo chętnie odwiedzanej przez kuracjuszy z całej Polski.

Ustroń dla aktywnych

Latem Ustroń staje się doskonałym miejscem na wczasy dla tych, którzy chcą urządzać górskie wycieczki, zimą przyciąga tych, którzy chcą poszaleć na nartach. Wiele ciekawych tras zjazdowych czeka na zboczach Czantorii, chętnie odwiedzanej i przez narciarzy, i przez piechurów. Kusi też Równica, na którą można wjechać samochodem, lub wejść czerwonym szlakiem pieszym, mijając po drodze uzdrowiskową część Ustronia oraz tak znaną atrakcję, jaką jest kamień ewangelików.

Ustroń to także świetne miejsce na wakacje z dziećmi, podobnie jak Wałbrzych i jego atrakcje, które opisujemy na https://www.walbrzychinfo.pl/najlepsze-atrakcje-dla-dzieci-w-walbrzychu/.

Warto też wybrać się do Leśnego Parku Niespodzianek, na terenie którego można pospacerować wśród muflonów oraz przyjrzeć się pokazom lotów ptaków drapieżnych. I to miejsce może zrobić wrażenie na turystach – szczególnie tych, którzy Beskid Śląski odwiedzają w towarzystwie swych pociech.

Ustroń to ciekawa miejscowość, na terenie której każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Spacerowe tereny nad Wisłą, piękny park z amfiteatrem oraz ogromna ilość ścieżek spacerowych i rowerowych – wszystko to sprawia, iż w tej beskidzkiej miejscowości nikt z nas nie będzie mógł narzekać na nudę.