BeskidyGóryLetniska

Beskidzkie letniska. Krzeszów

Beskidzkie letniska. Krzeszów

Mniej popularne znaczy spokojne

To mało znane, za to wyjątkowo malownicze letnisko może oczarować turystów spragnionych ciszy i spokoju. Tu Beskidy prezentują się wspaniale i stwarzają wiele możliwości do aktywnego spędzania czasu. Wieś Krzeszów jest coraz chętniej odwiedzana przez tych, którzy kochają Beskidy i cenią sobie możliwość wypoczynku na ich obszarze. Jakie atrakcje turystyczne czekają na nich w tym miejscu? Jak można spędzić wczasy w Krzeszowie?
Położony na pograniczu Beskidu Małego i Makowskiego Krzeszów jest sporą wsią, znaną z malowniczego położenia na stokach Żurawicy. Założona została w XV wieku z woli książąt oświęcimskich. Przez wieki była ważną wsią wołoską, w której ogromne znaczenie miało rolnictwo oraz pasterstwo. Dziś coraz lepiej rozwija się tu turystyka, a jako letnisko Krzeszów może być z pewnością atrakcyjnym miejscem dla turystów.

Obiekty na terenie wsi

Do ciekawszych obiektów na terenie wsi zalicza się kapliczka górnicza. Przypomina ona o tym, że w przeszłości w tej okolicy wydobywana była ruda, transportowana następnie do hut w Makowie Podhalańskim oraz w Suchej Beskidzkiej. W samym centrum Krzeszowa warto zajrzeć do kościoła, który powstał w początkach XX wieku w miejscu poprzedniej, drewnianej świątyni. To, co najważniejsze, kryje się w kościelnym wnętrzu. Uwagę przyciągają barokowe obrazy, jednak najważniejszym zabytkiem jest gotycki krzyż. Powstał on najprawdopodobniej w 1380 roku i jest najstarszym elementem wyposażenia tego wnętrza.

Skoczów i jego atrakcje. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Pobliskie atrakcje

W pobliżu Krzeszowa, przy szlakach turystycznych prowadzących na szczyt Żurawicy, można ujrzeć ciekawe przykłady przyrody nieożywionej. To ciekawe wychodnie piaskowcowe, które tworzą tu malownicze ławice. W trakcie wycieczki w pobliskie góry można również delektować się pięknymi widokami oraz możliwością przebywania w wyjątkowo pięknym otoczeniu. Krzeszów oferuje szeroki wybór domków letniskowych. Spokojne Beskidy, wolne od masowej turystyki, mogą zachwycić tych, którzy wczasy zdecydują się spędzić właśnie w Krzeszowie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz