Letniska

Busko-Zdrój: co warto zobaczyć?

Busko-Zdrój: co warto zobaczyć?

Na terenie tak ciekawej miejscowości, jaką jest Busko-Zdrój, każdy z nas będzie mógł w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić wolny czas. To ciekawe uzdrowisko, które dla każdego z nas może się okazać atrakcyjnym celem wycieczki. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Centrum uzdrowiska

Busko-Zdrój, jak każdy kurort, może się pochwalić wspaniałym parkiem zdrojowym. Założono go w latach 30-tych XIX wieku, kiedy to podupadające miasto zaczęło się na nowo rozwijać – tym razem jako uzdrowisko. Na terenie tego parku ujrzeć można jedną z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych budowli kurortu, czyli gmach łazienek z 1836 roku.

Skarby sztuki sakralnej

Na miłośników sztuki sakralnej w Busku czekają aż dwa ciekawe zabytki. Pierwszym z nich jest drewniany kościół św. Leonarda z końca XVII wieku, drugim barokowo-klasycystyczny kościół Niepokalanego Poczęcia, który dawniej należał do Norbertanek. Kościół ten, mimo przebudowy, wciąż może się pochwalić cennymi pamiątkami z okresu średniowiecza, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują tu gotyckie relikty znajdujące się w przyziemiu. We wnętrzu tego kościoła nie brak też cennych dzieł sztuki sakralnej, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługuje tu obraz Matki Boskiej, namalowany przez Franciszka Smuglewicza.

Pięć najciekawszych miejsc w Busku-Zdroju znajdziesz tutaj.

Busko-Zdrój to ciekawe uzdrowisko oraz miejscowość, która może się pochwalić cennymi zabytkami. Kto w czasie wycieczki po województwie świętokrzyskim trafi na teren tego kurortu, ten z pewnością nie będzie tego żałować. To miejsce, które z pewnością zasługuje na uwagę i które z pewnością warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.